Ke stažení zde: Návod k hodinkám Ingersoll

Kdy začala slavná historie značky Ingersoll a co jsou Dollar watches?

V roce 1880 synové Orvilla Ingesolla, farmáře z Michiganu, Charles a Robert založili malý podnik v New Yorku. Kapesní hodinky byly v té době stále nákladnou záležitostí a tak v roce 1892 za pomoci Henryho Forda vyvinuli automatizovanou výrobu kapesních a později i náramkových hodinek. Tradiční řemeslná manufakturní výroba se tehdy spojila s výrobou automatizovanou. Netrvalo dlouho a vznikly legendární "Dolar watches" dále nazývané „Yankee", jejichž cena odpovídala týdenní mzdě úředníka. Reklama tehdy hlásala: „Náramkové hodinky, které proslavily dolar".

Slavné osobnosti 20. století, které nosily hodinky Ingersoll

První hodinky Radiolitte se svítícími číslicemi a jejich nasazení ve 2. světové válce

Tovární výroba se díky vysoké poptávce zvětšila, produkce posílila a na trh byly uvedeny jedny z nejmenších kapesních hodinek tzv. „Pocket watch", které se pro miliony příznivců staly nepostradatelným každodenním doplňkem. V roce 1919 přišly do výroby první hodinky v novodobém „nočním designu" hodinky „Radiollite" se svítícími číslicemi. Tyto hodinky během druhé světové války používali i posádky britských tanků. Na přání armády mezitím Charles Ingesoll zkonstruoval „Military watch", hodinky robustní, s kovovým článkovým řemínkem a samozřejmě mechanické. Později byl tento model vyroben v sérii pro sběratele.

Mark Twain, jehož postavy Tom Sawyer a Huckleberry Finn úspěšně ztělesnily image mladé Ameriky, natolik stál o hodinky „Dolar watch", že podal osobně objednávku přímo do firmy. Rovněž velký vynálezce Thomas Alva Edison byl velkým obdivovatelem značky Ingesoll a jeho „Yankee" ho podle jeho slov nikdy nenechaly na holičkách. To prezident Theodor Roosevelt dával společnosti k dobru, že při jeho cestě po Africe byl popisován jako muž ze země, kde vyrábějí hodinky Ingesoll. Další z mnoha slavných osobností a milovníků značky Ingesoll byl Mahátma Gándhí, dále americká ikona James Dean, jehož hodinky byly svědkem tragické havárie ve voze Porsche, při které zahynul. Z žen byla pyšnou nositelkou mimo jiné i Marylin Monroe. Když se v roce 1912 potopila luxusní loď Titanic byl mezi pasažéry, kteří zde nalezli smrt i Oscar Scoty Woody, jehož hodinky „Ingesoll Miget“ opatřeny rytinou byly z vraku této lodi jako jedny z mála klenotů vyzdvihnuty.

Spolehlivé mechanické hodinky ve vzduchu

Pilot Sir Alan Cobham použil v roce 1928 hodinky Ingesoll při svém letu přes černý africký kontinent pro přesné měření času a polohy. Tehdy řekl : „Protože jsem se nemohl spolehnout na žádné hodinky na palubě, použil jsem pro měření času hodinky Ingesoll. Představovaly neustále můj důvěryhodný měřič času 7 měsíců za proměnlivých klimatických podmínek na trase dlouhé 23 000 mil.“

Hodinky s motivem Mickey Mouse

Dalším revolučním nápadem v roce 1932 bylo vytvoření hodinek s podobou Mickey Mouse. V červnu roku 1935 bylo prodáno více než 2,5 milionu kusů těchto hodinek. Úspěch byl tak veliký, že v roce 1957 byla přesažena magická hranice 25 milionů prodaných kusů a hodinky uváděl na trh samotný Walt Disney.

Značku získal v roce 1983 Steven Strauss, následně byla odkoupena společností Zeon Ltd. Firma Zeon Ltd. je největší importér hodinek do Británie a její značka je známa svým důrazem na kvalitu. Od roku 2000 začínají přicházet na trh nové modely značky Ingesoll, u kterých je cítit silná návaznost na bohatou historii této značky. Firma pokračuje ve stejném stylu s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost u všech svých modelů, včetně populární řady Bison vyráběné od roku 2007.

Od založení značky farmářskými bratry z Michiganu, prošla značka Ingesoll dlouhou cestu. Přesto neztratila nic ze své hodnoty a hodinky Ingesoll jsou dnes moderní klasikou odkazující na svůj původ. Nejvyšší kvalita za přijatelnou cenu s designem, který souznívá s vkusem současných zákazníků.

PŘIPOJTE SE K NÁM NA NAŠÍ CESTĚ ČASEM!